مطالب آموزشی المپیاد زیست

در وبسایت Olympiadlab گنجینه بزرگی از منابع مورد استفاده در المپیاد زیست وجود دارد که می توانید به صورت کاملا رایگان دانلود کنید. این مطالب به صورت زیر دسته بندی شده اند (برای مشاهده فایل های هر دسته بر روی نام آن کلیک کنید):

 

لیست منابع المپیاد زیست:

در این فایل سعی شده است لیست نسبتا جامعی از منابع مورد نیاز برای المپیاد زیست با اولویت بندی بر اساس اهمیت آن ها گردآوری گردد. المپیادی ها در مرحله ای از مسیر المپیاد خود که باشند می توانند از این فایل بهره ببرند. همچنین سعی شده است اشاراتی هم به اینکه این منابع چگونه باید مطالعه گردند صورت گیرد. در کل بسیار پیشنهاد می شود که این فایل را یک بار بخوانید. مطمئن باشید جامع ترین فایل منابعی است که تا حال دیدید!

کتب مرجع:

در این بخش شما مهمترین کتاب های مرجع المپیاد زیست را می توانید بیابید. این کتاب ها در Google Drive ذخیره شده اند پس برای دانلود آن ها باید یک اکانت Google (یا Gmail) داشته باشید. اگر تاکنون اکانت Google ایجاد نکرده اید می توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید.

https://accounts.google.com/signupwithoutgmail

برای اینکه بتوانید این کتاب ها را دانلود کنید باید در اکانت گوگل خود signed in باشید.

یک نکته در مورد کتب و منابع انگلیسی: اگر دانش انگلیسی واقعا خوبی ندارید (یعنی عملا خواندن انگلیسی و فارسی فرقی برای شما نداشته باشد 🙂 )، پیشنهاد می کنم سراغ کتاب های انگلیسی نروید چون هم سرعت خواندن را پایین می آورد و هم ماندگاری مطلب در ذهنتان کم می شود. یک روش آسان برای تعیین مناسب بودن انگلیسی خواندن وجود دارد. ببینید زمانی که به مطلبی که در زبان انگلیسی خوانده اید می اندیشید، مطالب را ترجمه و سپس تحلیل می کنید یا اینکه کاملا “به زبان انگلیسی فکر می کنید؟” اگر حالت دوم صادق باشد تا توانی Textبخوان! اما اگر حالت اول صادق باشد، چه بسا بهتر باشد فارسی بخوانید. در این صورت، می توانید از این کتب برای شکل ها و یا بعضی جاها که در ترجمه اشتباهاتی رخ داده یا گنگ است به عنوان مرجع استفاده کنید.

درسنامه ها: 

فایل های این بخش مربوط به اسلاید های پاورپوینت یا جزواتی هستند که با استفاده از آن ها در کلاس های المپیاد زیست تدریس می شود.

نمونه سوالات:

یکی از بزرگترین مشکلاتی که المپیادی ها با آن گریبانگیر هستند کمبود سوال است! سعی بر این است در این صفحه نمونه سوالات از مباحث متنوع و گوناگون در اختیار شما قرار گیرد تا شما با طیف وسیعی از سوالات آشنا شوید. همچنین در بین نمونه سوالات آزمون های شبیه ساز مرحله ۱ و ۲ قرار دارند که می توانید از آن ها برای محک زدن توانایی آزمون دادن خود استفاده کنید.

آزمایشگاه المپیاد زیست:

همانطور که در صفحات دوره ها و دوره تابستانی می خوانید، بخش بزرگی از موفقیت در بخش عملی المپیاد زیست وابسته به داشتن دانش کافی از پایه های تئوری آزمایشگاه می باشد. در این صفحه فایل هایی حاوی توضیحاتی در مورد بنیان های تئوری تکنیک های آزمایشگاهی گوناگون را می توانید دانلود کنید. در میان این فایل ها می توانید برخی پروتوکل های آزمایشگاه های آموزشی که در دوره برگزار شده اند را دانلود کنید. مطالعه این پروتوکل ها می تواند دید نسبتا مناسبی برای شما از آزمایشگاه دوره فراهم کند.

کمک های مردمی!:

در این صفحه می توانید مطالب، ویدیو ها و … را بیابد که دوستان المپیادی شما در اختیارتان گذاشته اند! اگر شما هم می خواهید مطالب یا ویدیوهایی را در اختیار دوستانتان قرار دهید یا اینکه سایتی را به آن ها معرفی کنید، با @olympiadlab تماس بگیرید تا نیت خیر شما محقق گردد :).

آزمون های شبیه سازی المپیاد

 

پروتوکل های آزمایشگاه

 

تئوری آزمایشگاه

 

منابع

 

ویدیوها

 

لینک های معرفی شده توسط دوستان

 

biolympiads.com
 http://www.biocomp.utoronto.ca/past-comps/exams
عمرسنجی با کربن ۱۴

چرا به olympiadlab سر بزنم؟

olympiadlab روز به روز قوی تر می شود! 1- نمونه سوالات، منابع و ویدیو ها متنوع تر و کامل تر می شوند. 2- دوستانتان هر روز سوالات جدیدی می پرسند که ممکن است پاسخ های آن ها مشکلات شما را هم برطرف کند. 3- فکرش را بکنید، خودتان هم هر سوالی داشته باشید در هر زمان می توانید بپرسید! 4- بخش های جدید و جذابی به سایت اضافه خواهند شد! منتظر خبرهای خوب باشید!! 5- در نهایت اینکه با آمدن به این سایت، می توانید

مسیر المپیاد را بی درد سر، برای خود آسان کنید!

تازه ترین سوالات

محبوبترین

ورود

ثبت نام کنید

ایجاد یک حساب کاربری