سوال خود را مطرح کنید.

توضیحاتی در مورد نحوه طرح سوال

 

عنوان:

سعی کنید عنوان تا حدی نشان دهنده محتوای سوال باشد و از عنوان های کلی مانند “سوال در مورد منابع” یا “کمپبل” بپرهیزید. عناوینی مانند “نحوه خواندن بخش متابولیسم لنینجر” یا “در فصل ۳۴ کمپبل چه بخش هایی مهم تر هستند؟” بسیار بهتر هستند. چنین عناوینی هم پاسخدهی به سوالات را آسان تر می کنند و هم به دوستانتان در یافتن پاسخ به سوالاتشان کمک شایانی می کنند.

دسته بندی:

حتما دسته بندی مناسبی برای سوال خود انتخاب کنید.

متن سوال:

اگر سوال در مورد منابع و نحوه خواندن آن ها و یا چگونگی آمادی سازی برای امتحان سوال دارید، حتما اطلاعاتی از قبیل پایه تحصیلی و اینکه تا کنون چه مطالبی را خوانده اید و المپیاد خواندن را از چه زمانی شروع کردید هم ذکر کنید. بدون دانستن این موارد غیر ممکن است جوابی که به سوال شما داده می شود بهترین جواب (و متناسب ترین با شرایط شما) باشد.

همچنین، پیش از سوال در مورد منابعی که باید مطالعه کنید، حتما فایل منابع المپیاد زیست را بخوانید.

چگونه در متن عکس قرار دهیم؟

قرار دادن عکس کمی زحمت بیشتر دارد. برای اینکار ابتدا باید عکس را در یکی از سایت های آپلود (با همین عنوان در گوگل جست و جو کنید موارد بسیاری را می یابید که رایگان هم هستند) آپلود کنید. در صورت موفقیت آمیز بودن، سایت به شما یک لینک می دهد که می توانید با استفاده از آن به دو روش زیر عمل کنید:

روش ۱:

توضیحی از عکس خود بنویسید (مثلا “عکس مراحل جنینی جانوران”). سپس این متن را انتخاب کرده و بر روی دکمه ای که در تصویر زیر مشخص شده است کلیک کنید.

در جعبه متنی که باز می شود، لینکی که از سایت آپلود دریافت کرده اید را Paste کنید. حواستان باشد که لینک را از سایت آپلود به صورت کامل Copy کنید. در نتیجه این روش، عکس شما در متن سوال نمایش داده نمی شود اما با کلیک کردن بر روی لینکی که قرار دادید، می توان به آن عکس دسترسی پیدا کرد.

روش ۲:

پس از آپلود و به دست آوردن لینک،  هنگام طرح سوال بر روی دکمه ای که در تصویر زیر مشخص شده است کلیک کنید.

پس از کلیک، صفحه زیر باز می شود. در قسمت “منبع” همان لینکی که از سایت آپلود دریافت کرده اید را Paste کنید. نیازی به تغییر سایر خانه ها وجود ندارد.

در نهایت دکمه “قبول” را کلیک کنید. در این روش عکس شما همراه با متن برای همه نمایش داده می شود.

شما مجوزهای ازم برای ارسال یک پرسش ندارید

چرا به olympiadlab سر بزنم؟

olympiadlab روز به روز قوی تر می شود! 1- نمونه سوالات، منابع و ویدیو ها متنوع تر و کامل تر می شوند. 2- دوستانتان هر روز سوالات جدیدی می پرسند که ممکن است پاسخ های آن ها مشکلات شما را هم برطرف کند. 3- فکرش را بکنید، خودتان هم هر سوالی داشته باشید در هر زمان می توانید بپرسید! 4- بخش های جدید و جذابی به سایت اضافه خواهند شد! منتظر خبرهای خوب باشید!! 5- در نهایت اینکه با آمدن به این سایت، می توانید

مسیر المپیاد را بی درد سر، برای خود آسان کنید!

تازه ترین سوالات

محبوبترین

ورود

ثبت نام کنید

ایجاد یک حساب کاربری