مشاورهدسته بندی: سوالات درسی المپیاد زیستویژگی های بیوفیزیکی ماهیچه
مرصاد سوال شده 12 ماه قبل

با عرض سلام و وقت بخیر
در یکی از پاسخ ها که به سوالات داده بودین اشاره کردین که اون منحنی Tension-Length که در گایتون کشیده شده در واقع جمع کشش فعال (Active Tension) و کشش غیرفعال      ( Passive Tension ) هست. توی برن اشاره شده که اون کشش غیرفعال پیش از انقباض ماهیچه و در اثر نیروی مقاومتی هست که بافت الاستیکی در مقابل کشیده شدن از خودش نشون میده. حالا اگر یک فشاری روی بافت ماهیچه اعمال بشه در واقع باعث همون Passive Tension میشه؟ و درنتیجه هنگام انقباض نیروی بیشتری تولید میشه؟
اگر اینطوره ، ممکنه اون کشش غیرفعال به قدری زیاد باشه که فیلامان های اکتین و میوزین از اون فاصله اپتیمم دور بشن و درنتیجه انقباضی صورت نگیره؟
به طور کلی به ماهیچه ای که در حال انقباض نباشه شل شده گفته مبشه یا ماهیچه ای که هیچ نیرویی روش اعمال نشه ( Passive & Active Tension =0 ) ؟

چرا به olympiadlab سر بزنم؟

olympiadlab روز به روز قوی تر می شود! 1- نمونه سوالات، منابع و ویدیو ها متنوع تر و کامل تر می شوند. 2- دوستانتان هر روز سوالات جدیدی می پرسند که ممکن است پاسخ های آن ها مشکلات شما را هم برطرف کند. 3- فکرش را بکنید، خودتان هم هر سوالی داشته باشید در هر زمان می توانید بپرسید! 4- بخش های جدید و جذابی به سایت اضافه خواهند شد! منتظر خبرهای خوب باشید!! 5- در نهایت اینکه با آمدن به این سایت، می توانید

مسیر المپیاد را بی درد سر، برای خود آسان کنید!

تازه ترین سوالات

محبوبترین

ورود

ثبت نام کنید

ایجاد یک حساب کاربری