دوره آزمایشگاه سال ۱۳۹۸

در این صفحه می توانید با دوره های آزمایشگاه Olympiadlab در سال ۱۳۹۸ در هر دو رشته زیست و شیمی آشنا شوید و در آن ها ثبت نام کنید.

دوره مقدماتی زیست (۶ و ۷ تیر)

دوره پیشرفته زیست (۸ تیر)

آن چه در این دوره آموزش داده می شود:

در این دوره تمامی پایه های اساسی مورد نیاز برای موفقیت در بخش آزمایشگاه دوره تابستان المپیاد زیست آموزش داده می شوند. این پایه ها عبارتند از:
آشنایی با وسایل آزمایشگاهی و کاربرد آن ها، کار با میکروسکوپ، آزمایشگاه بیوشیمی، آزمایشگاه خون شناسی، آزمایشگاه فیزیولوژی گیاهی، آزمایشگاه سیستماتیک و تشریح گیاهی و جانوری، و آزمایشگاه اکولوژی و آمار

نحوه ارائه آموزش

– مبانی تئوری آزمایش ها روز ۶ تیر در قالب کلاس های تئوری آموزش داده خواهند شد (زمان بندی دقیق کلاس ها به ثبت نام کنندگان اعلام می گردد).
– مبانی عملی (تکتیک صحیح، اشتباهات رایج، و فوت و فن ها!) تسک های آزمایشگاهی قبل از هر تسک به صورت کامل آموزش داده می شوند.
– طی تسک برای تمامی دانش آموزان راهنمایی های فردی جهت بهبود تکنیک و آموختن آزمایش ها داده خواهد شد.

آن چه در این دوره تجربه خواهید کرد:

دوره پیشرفته در واقع شبیه سازی کامل یک روز آزمایشگاه سنجش دوره است. در این دوره موارد زیر ارائه می شوند:
جلسه توجیهی نحوه رویارویی با آزمایشگاه های سنجشی: این بخش تنها بخش آموزشی این روز هست که در آن اصل کلی رویارویی با آزمایشگاه سنجشی آموزش داده می شوند.
تسک های آزمایشگاهی به سبک آزمایشگاه های سنجشی دوره: دانش آموزان طی یک روز در ۴ تسک سنجشی شرکت خواهند کرد. تمامی این تسک ها به صورت کامل کار و فضای آزمایشگاه سنجشی دوره را شبیه سازی می کنند و پروتوکل های آن ها براساس تسک های سنجشی برگزار شده در دوره های اخیر المپیاد می باشند.
در تمامی این تسک ها حجم کار زیاد و در عین حال زمان محدود خواهد بود. در نتیجه در این دوره نحوه مدیریت زمان صحیح، multi-tasking، کار تحت شرایط استرس، و به طور کلی رویکرد صحیح در برابر آزمایشگاه سنجشی را تمرین خواهید کرد.
همچنین، تمامی پروتوکل ها تصحیح شده و نمرات آن ها اعلام خواهند شد. درست مثل آزمایشگاه سنجشی دوره!

این دوره برای چه کسانی مفید است (پیش نیاز های دوره چه هستند)؟

در دوره مقدماتی تمامی آموزش ها با این فرض طراحی شده اند که شما هیییییچ چیزی از آزمایشگاه المپیاد زیست بلد نیستید. در زمینه مبحث تئوری، اینکه کتاب کمپبل را یک دور خوانده باشید بد نیست اما به هیچ وجه الزامی نمی باشد.
بیشترین استفاده از دوره مقدماتی را این گروه ها می توانند ببرند:
– دانش آموزانی که به تازگی می خواهند با مبحث آزمایشگاه آشنا شوند.
– دانش آموزانی که تجربه قبلی کار آزمایشگاهی را دارند اما می خواهند تمام فوت و فن های آزمایش ها را یاد بگیرند، با اشتباهات رایج و راه های جلوگیری از آن ها آشنا شوند، و در نهایت تکنیک خود را بهینه سازی کنند.

این دوره برای چه کسانی مفید است (پیش نیاز های دوره چه هستند)؟

در این دوره تاکید بر سنجش است و نه آموزش. در نتیجه داشتن آشنایی با مباحث آزمایشگاه برای استفاده بهینه از دوره لازم است.
بیشترین استفاده از دوره پیشرفته را این گروه ها می توانند ببرند:
– دانش آموزانی که در دوره مقدماتی (۵ و ۶ تیر) سال ۱۳۹۸ شرکت کنند.
– دانش آموزانی که در دوره آزمایشگاه المپیادلب در سال ۱۳۹۷ شرکت کردند.
– دانش آموزانی که تجربه شرکت در دوره تابستان المپیاد زیست را داشته اند.
– دانش آموزانی که در مدارس خود کلاس های منظم آزمایشگاه دارند.

دوره شیمی (۷ و ۸ تیر)

آن چه در این دوره آموزش داده می شود:

در این دوره تمامی پایه های اساسی مورد نیاز برای موفقیت در بخش آزمایشگاه دوره تابستان المپیاد شیمی آموزش داده می شوند. این پایه ها عبارتند از:
کار با وسایل آزمایشگاهی شیمی، تیتراسیون اسید باز (تک ظرفیتی، چندظرفیتی و …)، تیتراسیون اکسایش کاهش، تیتراسیون کمپلکسومتریک، تیتراسیون رسوبی، تشخیص کاتیونی، تشخیص آنیونی …

نحوه ارائه آموزش

– مبانی عملی (تکتیک صحیح، اشتباهات رایج، و فوت و فن ها!) تسک های آزمایشگاهی قبل از هر تسک به صورت کامل آموزش داده می شوند.
– طی تسک برای تمامی دانش آموزان راهنمایی های فردی جهت بهبود تکنیک و آموختن آزمایش ها توسط مدال داران جهانی داده خواهد شد.
– در پایان هر تسک، یک نمونه مجهول به شما داده خواهد شد تا با نحوه طرح سوال در آزمایشگاه سنجشی شیمی و نحوه نمره دهی بیشتر آشنا شوید.

محل برگزاری: آزمایشگاه جامع تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی تهران (تهران-خیابان ایتالیا – حد واصل خیابان وصال شیرازی و خیابان قدس – پلاک ۴۱)

نکاتی که پیش از ثبت نام حتما باید به آن ها توجه کنید:

۱-  هدف اصلی این دوره کمک کردن به دانش آموزانی هست که موفق به قبولی از مرحله ۲ المپیاد زیست و شیمی گشته اند. در نتیجه، تاریخ دوره به گونه ای انتخاب شده است که بنا بر تجربه، پس از اعلام نتایج مرحله دوم المپیاد و نزدیک به زمان شروع دوره تابستان می باشد. با این وجود، در صورت ایجاد وقفه در اعلام نتایج همانند سال ۱۳۹۷ (به دلیل برگزاری المپیاد جهانی زیست در ایران)، ممکن است تاریخ دوره تغییر یابد.

 

۲- کاملا واقفیم که بسیاری از دانش آموزان یازدهمی در صورت عدم قبولی از مرحله ۲ دیگر نیازی به شرکت در دوره نخواهند داشت. در نتیجه برای جلوگیری از تحمیل هزینه اصافی به این عزیزان در صورت عدم قبولی آن ها از آزمون مرحله دوم، تمامی هزینه ثبت نام پرداخت شده به آن ها عودت داده خواهد شد. توجه داشته باشید این فرایند فقط و فقط برای دانش آموزان یازدهمی بوده و از عودت مبلغ ثبت نام به دانش آموزان پایه های پایین تر که به هر دلیلی نتوانند در دوره شرکت کنند (اعم از مسافرت های خارج از برنامه ریزی، عدم تمایل به ادامه مسیر المپیاد، عدم قبولی از مرحله دوم و ..) معذور هستیم.

 

۳- ظرفیت دوره ها به دلیل محدودیت فضای آزمایشگاهی، محدود است و اولویت با کسانی است که زودتر برای ثبت نام اقدام کنند.

 

۴- هزینه ثبت نام در دوره وعده های اصلی غذایی و میان وعده ها را نیز در بر می گیرد. در صورت تمایل به اسکان در محلی نزدیک به محل برگزاری دوره، با اکانت تلگرامی ما تماس بگیرید.

 

۵- در صورت تمایل به پرداخت قسطی هزینه ثبت نام با اکانت تلگرامی ما تماس بگیرید.

فرم ثبت نام:

برای ثبت نام، ابتدا اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید و سپس هزینه ثبت نام را مطابق با دوره مطلوب خود پرداخت کنید. ثبت نام شما تنها در صورت پرداخت هزینه نهایی خواهد شد. همچنین، توجه داشته باشید که با پر کردن این فرم، تایید می کنید نکات بالا را خوانده و آن ها را می پذیرید.

[ninja_forms id=42]

Share

ورود