وبینارهای مشاوره ای

راهنمای شرکت در وبینار های Olympiadlab

شما می توانید در وبینارهای آنلاین المپیادلب هم با کامپیوتر و هم با گوشی یا تبلت شرکت کنید. برای شرکت موفق آمیز در این وبینار ها مراحل زیر را طی کنید.

 

 

۱) برای شرکت در وبینار به موارد زیر نیاز دارید:

یک خط پرسرعت اینترنت (حداقل ۵۱۲ کیلوبایت) و یا اتصال با اینترنت موبایل (۳G به بالا)

مرورگر Google Chrome و یا نصب افزونه Adobe Connect مربوط به سیستم عامل (راهنمای راه اندازی Adobe Connect در ادامه قرار داده شده است.)

۲) در زمان برگزاری وبینار، از طریق همین صفحه و یا لینک قرارداده شده در کانال تلگرام وارد محیط Adobe Connect شوید.

۳) پس از ورود به محیط Adobe Connect، شما دو راه برای ورود به محیط وبینار خواهید داشت:

ورود به عنوان Guest: در صورتی که ورود به وبینار برگزار شده رایگان و شرکت در آن برای عموم آزاد باشد، این گزینه را انتخاب کنید و با انتخاب یک نام کاربری وارد شوید. به همین سادگی!

ورود به عنوان Registered User: در صورتی که برای وبینار نیاز به ثبت نام باشد، در صورت موفقیت ثبت نام پیش از زمان وبینار برای شما یک username و password ارسال می شود که می توانید با وارد کردن آن ها وارد محیط وبینار شوید.

نحوه استفاده از محیط Adobe Connect

نحوه شرکت در وبینار از جهت امکان تایپ سوالات توسط شما به زبان فارسی (به دلیل سازگاری ناقص محیط Adobe Connect به این زبان) اهمیت دارد که در این زمینه باید این موارد را در نظر داشته باشید:

۱- در صورت شرکت در وبینار از داخل مرورگر Google Chrome، هیچ مشکلی نخواهید داشت و می توانید به راحتی در قسمت Chat سوالات خود را فارسی تایپ کنید.

۲- در صورت شرکت در وبینار از داخل اپلیکیشن Adobe Connect در دسکتاپ، برای اینکه بتوانید به درستی فارسی تایپ کنید، باید به جای حرف “ی” از ترکیب دکمه های “Shift + X” استفاده کنید.

۳- نرم افزار موبایل قابلیت تایپ فارسی ندارد. در صورت استفاده از نرم افزار موبایل باید فارسی را با حروف انگلیسی (به اصطلاح فینگلیش) بنویسید.

در ادامه راه های مختلف شرکت در وبینار شرح داده شده اند. هر کدام که با آن راحت تر بودید را انتخاب کنید.

 

۱- ورود با Google Chrome موبایل:

در مرورگر Chrome موبایل نیازی به تغییر تنظیمات نیست و به راحتی می توانید لینک مد نظر را داخل آن کپی کرده و باز کنید. توصیه می شود از آخرین نسخه Chrome موبایل استفاده کنید.

 

۲- ورود با Google Chrome دسکتاپ:

برای استفاده از مرورگر خود در موبایل یا دسکتاپ، باید موارد زیر را رعایت کنید:

۱- نرم افزار Adobe Connect نصب نباشد.

۲- (این مرحله برای کسانی که Google Chrome به روز دارند لازم نیست) نسخه نهایی Adobe Flash Player را بر روی سیستم خود نصب کنید. برای اینکار می توانید بر روی دکمه زیر کلیک کرده و نسخه نهایی را دانلود کنید.

۳-  در مرورگر Chrome دسکتاپ باید در قسمت منو (مشخص شده در قسمت بالا راست با ۳ نقطه عمودی) مراحل زیر را طی کنید:

 

آدرس سرور ما: http://45.129.39.71

۳- ورود با نرم افزار Adobe Connect موبایل:

برای نصب نرم افزار مربوط به سیستم عامل خود می توانید بر روی یکی از دکمه های زیر که متناسب با دستگاه شما است کلیک کنید.

در صورت کلیک بر روی دکمه «ورود به وبینار» در همین صفحه و یا لینک ارسال شده در کانال تلگرام، صفحه ای در مرورگر باز می شود که می توانید در آن مشاهده داخل Chrome یا داخل نرم افزار را انتخاب کنید. همچنین می توانید خودتان اپلیکیشن را باز کرده و لینک ارسال شده در کانال تلگرام را داخل آن کپی کنید.

 

۴- ورود با نرم افزار Adobe Connect دسکتاپ:

برای نصب نرم افزار مربوط به سیستم عامل خود می توانید بر روی یکی از دکمه های زیر که متناسب با دستگاه شما است کلیک کنید.

در صورت کلیک بر روی دکمه «ورود به وبینار» در همین صفحه و یا لینک ارسال شده در کانال تلگرام، محیط وبینار یا کلاس به صورت خودکار داخل نرم افزار باز می شود.

وبینارهای در حال برگزاری

دکمه های ورود به محیط وبینار، یک ساعت و نیم پیش از زمان شروع وبینار ها فعال می شوند.

ورود