نظرات متخصصان عرصه المپیاد

پکیج جامع المپیادلب برای مرور فیزیولوژی گیاهی و آناتومی و سیستماتیک گیاهی خیلی کمک کننده بود به اکثر نکات مهم اشاره شده بود که معمولا یک جا پیدا نمیشوند و تعداد زیادی برش بررسی شد که به فهم اناتومی کمک میکند. در درس سلولی و مولکولی و بیوشیمی هم روش های سلولی مولکولی و کاربردهایشان توضیحات خوبی داشت که در حل سوالات کمک کننده اند.

زهرا حسینی نیا

مدال طلای جهانی (پرتغال 2021) و طلای کشوری دوره 23

"... من ساکن تنکابن هستم و ساکن تهران نیستم برای همین دسترسی خیلی کمی به استاد داشتم. از اونجایی که مبحث تشخیص برش های گیاهی اهمیت بالایی داره نرم افزار سیستماتیک و آناتومی گیاهی المپیادلب رو خریدم و دیدمش و از نکات مهمش هم نکته برداری کردم و واقعا بعد از دیدنش مشکلی از بابت تشخیص برش گیاهی حس نکردم.

آرمان بحری

مدال طلای کشوری دوره 23 المپیاد زیست

... دوره سیستماتیک گیاهی المپیادلب همه نکات مهم رو کنار هم جمع آوری کرده و با عکسای خوبی که داره واقعا نیاز منو برای سیستماتیک گیاهی برطرف کرد بخش مربوط به آناتومی هم مبحث مقطع عرضی رو خیلی خوب توضیح میده که یکی از مباحث مهم مرحله 1 و 2 و حتی دوره تابستانیه ...

ادیب وفا فلاح پور

مدال نقره جهانی (پرتغال 2021) و طلا 1 کشوری دوره 23

فکر میکنم المپیادلب توانسته رویایی که خیلی از بچه های قدیمی تر المپیاد برای سالها در ذهن داشتند را عملی بکند، اینکه تمام دانش آموزان، در سرتاسر کشور بتوانند از کلاس هایی جامع، موثر و کارا بهره مند باشند آرزویی بود که به حقیقت پیوسته است.

دکتر سید محمد سعادت آگاه

مدال طلای کشوری 1385

پکیج جامع المپیادلب رو بررسی کردم، به نظرم با اینکه دیدن دوره های پکیج زمان زیادی نمیبره، واقعا جامع هستن و عمده مباحثی که واسه دروس تخصصی لازم هست رو پوشش میدن. واسه همین به نظرم پکیج میتونه کمک بزرگی واسه بچه های المپیادی باشه.

سید محمد نوید عطایی

مدال نقره جهانی (دانمارک 2015) و طلای کشوری دوره 16

قسمت‌هایی از دوره‌های المپیادلب رو دیدم؛ تدریس خلاصه و در عین حال رویکرد کامل به مطالب تخصصی ‌جذابیت خاصی رو به دوره‌ها داده. میتونم بگم یکی از بهترین منابع برای تسلط هرچه‌ بیشتر بر روی مباحث تخصصی المپیاد زیست!

دکتر علی وفایی

مدال برنز جهانی (تایلند 2011) و طلای کشوری المپیاد زیست

برای منی که تو گرگان درس میخوندم و اونجا نه امکانات ازمایشگاهی چندان و نه استادای مناسبی وجود نداشت، فیلمای دسته بندی شده تو مباحث مختلف آزمایشگاه تو وبسایت المپیادلب باعث شد یه شناخت نسبی برای تئوری آزمایشگاه به دست بیارم. .... در نهایت هم تو دوره ازمایشگاه المپیادلب تونستم دانسته های خودم رو یه محک بزنم و خودم رو در شرایط ازمون قرار بدم.

محمد امین خرقانی

مدال طلای کشوری و نقره جهانی (مجارستان 2019) المپیاد زیست

امیرحسین شاهسوند

"...تا اینکه متوجه شدم فایلی وجود داره به اسم 'منابع المپیادلب' که تمام منابع رو به صورت جزئی و مرحله به مرحله توضیح داده. این فایل در طول المپیاد منبع اصلی من برای اولویت بندی مطالعه منابع بود و خب مشکلم رو هم کاملا حل کرد.

امیرحسین شاهسوند

مدال طلای کشوری و برنز جهانی (ژاپن 2020) المپیاد زیست

مجموعه ویدیو های آزمایشگاه وبسایت المپیادلب یه جمع آوری خیلی خوبی از ویدیو های مفید آموزشیه که میتونید با مهارت ها و مبانی آزمایشگاهی و با فضای آزمایشگاه به خوبی داخلش آشنا بشید."

دانیال آزادی

مدال طلای کشوری المپیاد زیست

نظرات کاربران المپیادلب

محمد شورمیج
محمد شورمیج"...دید اصولی به برش های گیاهان و بررسی تعداد زیادی برش که شناخت برش های عرضی جدید رو آسان تر می کردند…"
بیشتر بخوانید
من از دوره های سیستماتیک و آناتومی گیاهی، حل سوال ۱۳۹۹، کاربرد ریاضیات در المپیاد زیست، و جانورشناسی المپیادلب استفاده کردم. تو دوره گیاهی در قسمت سیستماتیک که مطالب مهم و کاربردی هر قسمت از فصل های سیمپسون گفته شده است و خواندن سیستماتیک رو سریع تر می‌کنه.در قسمت آناتومی هم بررسی انواع بافت های مختلف و نحوه پراکنش تو گیاه و دید اصولی به برش های گیاهان و بررسی تعداد زیادی برش که شناخت برش های عرضی جدید رو آسان تر می‌کردند مفید بود.
مهدیه حاجی هاشمی
مهدیه حاجی هاشمی"...تدریس ها خیلی خوب بود و همانطور که گفته شده بود از صفر تا صد مطالب را پوشش میدادند…"
بیشتر بخوانید
من پکیج المپیادلب رو استفاده کردم و خیلی خیلی راضی بودم. تدریس ها خیلی خوب بودن و همانطور که گفته شده بود از صفر تا صد مطالب رو پوشش میدادند، و با هر سطحی از اطلاعات، میتونستم مطالب رو کامل و دقیق بفهمم. دوره بیوشیمی واقعا خیلی خوب بود، و کمک کرد مطالب پیچیده رو خیلی ساده و مفهومی یاد بگیرم و برای حل سوال مهارت پیدا کنم و یک آزمون آزمایشی بیوشیمی که شرکت کردم رو ۱۰۰ درصد بزنم. بقیه مباحث هم عالی بودن، مخصوصا دوره حل مساله که خیلی کاربردی بود برای مهارت حل سوال.
ابوالفضل بنگر
ابوالفضل بنگر"...با تدریس های فوق العاده اساتید این پکیج مخصوصا استاد صادقی خیالم راحت شد که تمام مطالب رو از هر مبحث یاد می گیرم…"
بیشتر بخوانید
من پایه نهم هستم و در ابتدا که می خواستم برای المپیاد شروع به خوندن کنم، نمی دونستم که دقیقا کجا ها رو باید بخونم یا چه منابعی رو باید بخونم. وقتی پکیج جامع المپیاد لب رو تهیه کردم بیشتر مشکلاتم برطرف شد. این پکیج هم برنامه ریزی داشت و درنتیجه می دونستم چجوری باید پیش برم و هم با تدریس های فوق العاده اساتید این پکیج مخصوصا استاد صادقی خیالم راحت شد که تمام مطالب رو از هر مبحث یاد می گیرم. یکی از نقاط قوت این پکیج آموزش ریاضیات هست. چون در دوره های اخیر المپیاد به ریاضیات خیلی توجه شده بخاطر همین با یاد گرفتن ریاضیات خیلی میشه جلو افتاد. همچنین به نظرم به بهترین شکل ممکن بستر نرم افزاری این پکیج طراحی شده و به آسانی میشه به تمام موارد مورد نیاز دسترسی داشت از جمله فیلم تدریس مبحث، پاورپوینت اون مبحث و فایل سوالات اون مبحث. یک ویژگی منحصربه فردی که این پکیج داره این هست که مطالبی که توسط اساتید تدریس میشه فقط از نگاه یک مبحث خاص نیست و از چند نظر بررسی میشه و تقریبا دانش پژوهی که این پکیج رو تهیه کرده به پاسخ بیشتر سوالات خودش میرسه.
فاطمه سادات طباطبایی
فاطمه سادات طباطبایی"...سطح مطالب تدریس شده در دوره ها واقعا به گونه ایه که اگر نگیم همه! برای اکثر افراد با سطوح مختلف مطالعه، میتونه مفید باشه."
بیشتر بخوانید
من از دوره های سیستماتیک گیاهی، فیزیولوژی گیاهی، سلولی و مولکولی استفاده کردم. این دوره ها علاوه بر اینکه قسمت خوبی از مطالب مورد نیازتون برای قبولی مرحله دو رو پوشش میده، برای جمع بندی و مرور مطالب هم بسیار مفید و کاربردی هست (طبق تجربه شخصی خودم). چون طبقه بندی منظم مطالب و همچنین نحوه بیان و تدریس اونها به صورتی هست که نوشتن یک جزوه کامل و کاربردی که مثل خلاصه ای از چندین کتاب (و حتی بهتر!)، راجع به اون مبحث هست رو براتون آسون میکنه. و این باعث میشه که دفعه بعد بتونید مطالب کل اون دوره رو تو حدود 2 ساعت مرور کنید. که این برای زمان هایی مثل چند روز قبل مرحله یک و دو بسیار بسیار مفیده و اعتماد به نفس شما رو هم بالا میبره. همچنین اگر بخواید خود ویدیوها رو دوباره ببینید یا اینکه حتی دفعه اول هم وقت کمی داشته باشید، میتونید اونا رو با سرعت بیشتری ببینید که این خیلی خوبه. نکته دیگه این که سطح مطالب تدریس شده در دوره ها واقعا به گونه ایه که اگر نگیم همه! برای اکثر افراد با سطوح مختلف مطالعه، میتونه مفید باشه.
سپهر بذرافکن
سپهر بذرافکن"...با گوش کردن به دوره بیوشیمی تقریبا تمام اشکالاتم برطرف شد و مهارت حل سوال هم به دست آوردم…"
بیشتر بخوانید
من از نرم افزار های المپیاد لب استفاده کردم و با وجود دوره های خوبش تونستم مشکلات زیادی که توی مباحث مختلف داشتم رو حل کنم،مثلا توی گیاهی با وجود بررسی تعداد خیلی زیادی برش و همین طور آموزش تشخیص برش تونستم یک بار برای همیشه مشکل گیاهی رو حل کنم و خب سوالات زیادی توی مرحله ۱ و ۲ هم ازش اومد،یا توی مولکولی که خودم خیلی مشکل داشتم به خاطر اینکه عموم کتاب های مولکولی یا خیلی زیادن و یا خیلی اطلاعات اضافه گفتن،با گوش دادن به دوره سلولی و مولکولی تونستم روند تفکر منطقی رو توی خودم ایجاد کنم که برای همه سوالات المپیاد به دردم خورد و عالی بودیکی دیگه از مشکلاتی که داشتم توی بیوشیمی بود که چون خوندن مباحث از روی لنینجر هم کار سختی بود و هم حتی بعد از خوندن هیچ تضمینی برای حل سوال نبود با گوش دادن به دوره بیوشیمی تقریبا تمام اشکالاتم برطرف شد و مهارت حل سوال هم به دست آوردم،توی فیزیولوژی هم چون یک سری جاها تناقضات زیادی برام پیش می اومد (مثلا توی گردش خون) خیلی مشکل داشتم و خب دوره فیزیولوژی المپیاد لب به طور کامل این مشکلات رو رفع کرد
مهشاد نریمانی
مهشاد نریمانی...دوره های مولکولی و سلولی خیلی توی حل سوال مرحله 1 و 2 کمک کردن بهم…
بیشتر بخوانید
من از دوره های سلولی و مولکولی و گیاهی و جانور شناسی استفاده کردم. دوره های مولکولی و سلولی خیلی توی حل سوال مرحله ۱ و ۲ کمک کردن بهم تا بتونم بفهمم منظور سوال رو. دوره گیاهی هم که بخش سیستماتیکش کمک می‌کنه وقتی سیمپسون رو میخونی خیلی راحت تر باشی و بخش آناتومی هم که بسیار جامع و کامل بود و واقعا هیچ جایی اینقدر خوب و منظم آناتومی گیاهی رو نمیگن. واقعا عالی بود این بخش.
زهرا محمدی
زهرا محمدی"...برای کسایی که تو شهرشون کلاس های کافی و مناسبی برای المپیاد زیست برگزار نمیشه میتونن با استقاده از این دوره ها خلا آموزشی رو پر کنند."
بیشتر بخوانید
من از دوره های مولکولی و بیوشیمی استفاده کردم.قبل از شرکت در این دوره ها شروع به خوندن کتاب لنینجر و امیری کرده بودم ولی برام واضح و روشن نبود که چه بخش هایی رو مفهومی،چه بخش هایی رو حفظی یاد بگیرم و چه بخش هایی رو باید رد بشم .شرکت در این دوره ها برای شروع این مباحث خیلی خوبه این طوری موقع خوندن منابع تقریبا همه چیز آشناست و صرفا برای دقیق تر خوندن وقت صرف میشه و تفهیم و یادگیری قبلا انجام شده. برای مرور هم گزینه خوبی هستن.و برای کسایی که تو شهرشون کلاس های کافی و مناسبی برای المپیاد زیست برگزار نمیشه میتونن با استفاده از این دوره ها خلا آموزشی رو پر کنند.
قبلی
بعدی

مدال آوران المپیادلبی

مدال آوران نقره

کسری ایزد پناهی

اردین دماوندی کمال

ستیا عسگرپور

کیارش بهبودی

فاطمه نرجس فقیهی

نیما شوشیان

محمد رضا جنت فریدونی

مدال آوران طلا

رضا رضایی

آرمان بحری

نیما راستی

زهرا حسنی نیا

ادیب وفا فلاح پور

علیرضا محبوبی شاد

سپهر چاچی

مدال آوران برنز​

مهشید عزیزی

عرفان نصیری نیا

احمد رضا صمیمی

فاطمه سعید

سید سروش سادات اخوی

محدثه ساعدی

ملیکا اکتسابی

نظرات مدال آوران المپیادلبی

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://olympiadlab.ir/?p=20958
[aparat id='iybdS']